Puan Ver:
Açıklama : Kadına yönelik şiddet beyaz perdede!
Son zamanlarda gündemin neredeyse birinci maddesi olan ve gittikçe artan kadına yönelik şiddeti, yönetmen İsmail Güneş 9 Mart’ta vizyona girecek “Ateşin Düştüğü Yer” adlı son filminde ele aldı.

Filmin öyküsü, bir gazetenin 3. sayfasına düşen haberle doğdu ve etrafımızda her gün yaşanan öykülerden ilham alınarak kurgulandı.

Başrollerini Hakan Karahan, Yeşim Ceren Bozoğlu ve Elifcan Ongurlar’ın paylaştığı Ateşin Düştüğü Yer filminde duygu dolu bir baba kız öyküsü işleniyor. Evlilik dışı hamile kalan kızına aile büyükleri tarafından verilecek ceza ile babalık duygusu arasında sıkışıp kalan bir adamın, eşsiz görüntüler eşliğinde anlatılan hikayesi izleyicilere, töreye, kimliğe, kültüre ve geleneğe dair soru işaretleri bırakıyor.

Çekimlerinin Muğla Fethiye, Ölüdeniz, Antalya Kaş, Kalkan, Toros yaylaları ve Bolu Kartalkaya’da yapıldığı Ateşin Düştüğü Yer filminin senaristliğini ve yönetmenliğini İsmail Güneş, yapımcılığını Baran Seyhan ve Aynur Güneş, dağıtımını ise Pinema üstleniyor. Gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak beyaz perdeye aktarılan Ateşin Düştüğü Yer filmi 9 Mart 2012’de Türkiye’de izleyicisiyle buluşuyor.

Filmin Oyuncuları Neler Söyledi?

Hakan Karahan: Senaryoyu aldığımda, “Biraz anlatır mısın?” dedim yönetmenimize, “Oku, sonra konuşuruz.” dedi. İşlerim vardı o gün, sağa sola koşturdum, geç girdim eve. Gece yarısı başladım okumaya. Yavaş yavaş, sindire sindire.. İki saatte bitirdim. Ağladım, uyuyamadım sabaha kadar. İnce ince örülmüş. Satır aralarında insanı düşünmeye sevk ediyor. Tüm karakterlere ilaveten, bir kayanın, arabanın renginin, yolun, mekânların ve mevsimlerin bile bilinçli bir ustalıkla işlendiği harika ve hazin bir hikâye Ateşin Düştüğü Yer. Bir o kadar da gerçek.

İzlenme : 4407 | Puan : 3.6
Süre: 02:24 | Tarih : 26.02.2012
Etiketler : Kadına yönelik şiddet beyaz perdede ateşin düştüğü yer 9 mart ismail güneş
URL      :
Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış. Hemen alttaki formu doldur ve yorumunu gönder.

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar