Puan Ver:
Açıklama :
(26 Aralık Pazartesi Safer Ayının ilk günüdür) Safer ayında Levhi Mahfuz'dan birinci kat semaya 320.000 bela inmektedir. Bu belalar ve kazalar sene içine yayılmaktadır. Bir dahaki safer ayına kadar bu 320.000 beladan birinin size isabet etmesinden korunmak isterseniz, aşağıda tarif edilen namazları kılınız, tesbihatları yapınız. Aile efradınıza ve çevrenize de tavsiye ediniz. Bu namazları kılanların, bir dahaki sene aynı güne kadar
(üzerine kat'i yazılmış yani ALLAH'ın Teâlâ'nın C.C., senin üzerinde gerçekleşmesine kesin hüküm verdiği kazalar müstesna) kazalardan korunacağı rivayeti vardır.


Safer ayının ilk ve son çarşamba gününün gecesinde, yani salı gecesi kılınacak namazdır;
(İSLÂM'da gece günden önce gelir. Yani Cuma günü, Perşembe Günü akşam ezanı okunduğunda giriyor) 

1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 17 Kevser Sûresi
2 Rekât : Fatiha'dan Sonda; 5 İhlâs Sûresi
3 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Felâk Sûresi
4 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Nâs Sûresi

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü, öğlen ve ikindi namazı arasında kılınacak namazdır;

1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 11 İhlâs Sûresi
2 Rekât : Fatiha'dan Sonda; 11 İhlâs Sûresi
Bu namazdan sonra 100 kere "Yâ dâfia'l-belâyâ, idfâ anna'l-belâyâ, fallâhü hayrun hâfizan ve hüve Erhâmü'r-Râhimin, inneke alâ külli şey'in kadir" okunmalı ve dua edilmelidir.


İzlenme : 93593 | Puan : 3.1
Süre: 09:12 | Tarih : 25.12.2012
Etiketler : safer ayı sefer ayı dert ayı sefer bela ayı sefer cübbeli ahmet hoca cübbeli safer ayı
URL      :
Yorumlar
Yazan : zeynep elif |Tarih : 13.01.2013
ESSELAMUN ALEYKÜM VERAHMETILLAH VEBERAKATÜH Allah'ım hepsinden razı olsun en çok EFENDİ HAZRETLERİNİ (MAHMUD EFENDİ HAZRETLERİ) sonra ise onun sağ kolu olan CÜBBELİ AHMED HOCA'YI seviyorum... Allah herkese hidayet versin...AMİN!!!

Yazan : şahin aydın |Tarih : 09.01.2013
yani diyorsunki bütün evliyalar ulemalar büyük alimlerin tafsiyeleri haşa uydurmadır diyorsun... alimler kendilerine bahşedilen takva ile senin çok cüzi anlamlar çıkarabildiğin hadislerden bir kitap kadar bilgi çıkarabilirler.

Yazan : sevda dulkadir |Tarih : 08.01.2013
allahım herkese hidayet etsin

Yazan : Vildan Tekneci |Tarih : 01.01.2013
Safer ayı ile ilgili hadisi şerifleri paylaşır mısınız lütfen? Tutturmuş gidiliyor bu ay ....ayı diye.Allah Teala hiç bir ayı ya da günü kötü dememiştir.Peygamberimizde aynı şeklde.Peki bu ısrar niye..Bizim kafamızı eski cahiliye dönemi hurafeleriyle mi doldurmaya çalışıyorsunuz? ha öyle değilse lütfen bize bunları hadisler ışığı altında açıklayınız..Lütfen Kuranı Kerimden de örnekler vererek açıklayınız.?? Cevabınızı muhakkak bekliyorum.Saygılar.

Yazan : Ahmet Erkan |Tarih : 15.12.2012
Ebû Hureyre (R.A.)den rivayete göre Resûlullah (S.A.V.) Efendimiz:“Hastalığın, sahibinden bir başkasına kendi kendine sirâyeti yoktur, eşyâda uğursuzluk yoktur. Ükey ve baykuş ötmesinin te’sîri ve kötülüğü de yoktur. Safer ayında uğursuzluk yoktur. Bunlar Cahiliyet hurâfeleridir. Fakat ey mü’min! Sen cüzzâmlıdan, arslandan kaçar gibi kaç!” buyurdu. (Buhari, Tıp: 19)

Yazan : mehmet selefi |Tarih : 13.12.2012
selamu aleykum kardesler bu safer ayı dıye bı namaz varmıydı yanı bunun anlatdıgı gıbı peygamber efendımız s.a.v hadıs olarak varmı delılı artı yanı sımdı bu duaları okumasan belalar uzernemı yagıcak hem benm bıldıyım gokyuzunden sadece rahmetden baska ınen bırsey yokdur . hem dua herzaman olur bela gelıcekse herzaman gelır ıllede böle bu ayda dıye bırsyemı var

Yazan : AHMET BAYRAKLILAR |Tarih : 01.11.2012
peygamber efendimiz ugursuz bir ay yoktur diyor ne dersiniz

Yazan : |Tarih : 28.12.2011
selam

Yazan : kerim bot |Tarih : 28.12.2011
önemi olan burda gecmiş zamanda yaşamış ulamanın görüşü. bu sebeple bu kardeşimizin görüşüne katılmıyorum. belki bu kardeşimiz inca ve istibranın ne olduğunu bilmeyecek kadar çağil ve o kadarda saf biri olabilir. bu sebeple burda ulemanın görüşü önemli.

Yazan : nejdet koçyiğit |Tarih : 27.12.2011
Ben muhafazakar birisiyim. sayı ile dua okunacağına inanmıyorum. istediklerimi rabbimden namazlardan sonra direk istiyorum. Ve çok huzurluyum allaha şükür. Rabbimizin bizim aklımızda başka şeyler düşünürken sayı ile yapılan dua yı değil ihlasla yapılan istekleri kabul ettiğine inanıyorum. SAYGILAR.

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar