Puan Ver:
Açıklama :


İtalya'nın sahil kenti Castellammare di Stabia bugünkü belediye meclisi toplantısında kritik oylamalar yapılacak.

LONDRA - İtalya'daki bir sahil kentinde bugün, mini etekler ve diğer 'kışkırtıcı kıyafetler'in giyilmesine yasak getirilmesi ele alınacak. Castellammare di Stabia kentinde belediye başkanı bu yasakla 'toplumsal ahlakı geliştirmeyi' amaçlıyor.

Kent, toplumsal anti-sosyal davranışlara engel olmak için belediyeler verilen yetkileri kullanan son yer olacak. Belediye Başkanı Luigi Bobbio, düzenlemenin 'edep kurallarının yeniden yürürlüğe girmesine ve daha uygar bir birlikte yaşama yardımcı olacağını' söyledi. Merkez Sağcı Halkın Özgürlüğü Partisi'ne mensup olan Bobbio, kaba, başa çıkması zor ve kötü davranan insanları hedef almak istiyor.

Kurallara karşı gelenlerin 35 ila 700 dolar arasında ceza alabilecekleri belirtiliyor. BBC Roma Muhabiri Duncan Kennedy Belediye Başkanı Bobbio'nun yeni politikasının 'vücudu çok fazla sergileyen hiçbir şey olmayacak' şeklinde özetlenebileceğini söylüyor. Kennedy, kuralların uygulamada mini eteklerden düşük kesimli kot pantolonlara kadar her şeyin yasak kapsamına girebileceğini de ekliyor.

Düzenleme bugünkü belediye meclisi toplantısında onaylanırsa güneşlenme, halka açık mekanlarda futbol oynama ve kutsal şeylere küfretmek de yasaklanacak. Kentte görev yapan rahip Don Paulo Cecere Cronache di Napoli gazetesine yaptığı açıklamada, 'Bence doğru bir karar. Ayrıca cinsel suçlardaki artışla bir mücadele yöntemi' dedi.

İtalya'da Silvio Berlusconi hükümeti suçla ve anti-sosyal davranışlarla mücadele için belediye başkanlarına ek yetkiler vermişti. İtalya'da diğer bazı bölgelerde, kumdan kaleler, otomobilde öpüşmek, sokak kedilerine yiyecek vermek, takunyalar ve haftasonları çim biçme makinelerinin kullanımı yasaklanmıştı. (BBC) www.ilahisevenler.comİzlenme : 6206 | Puan : 4.3
Süre: - | Tarih : 25.10.2010
Etiketler : mini etek bikini yasak italya castellammare di stabia
URL      :
Yorumlar
Yazan : ahmet |Tarih : 26.10.2010
ana italya ya şeriat mı gitmiş :D ulan türkiyede böyle bişey olsa bizim havhavlar bi dökülür sokağa vay çağdaşlık vay laiklik diye ülkede savaş çıkar yeminle....

Yazan : İBRAHİM AKMANOĞLU |Tarih : 25.10.2010
KEŞKE MÜSLÜMAN ÜLKELERİ DE BÖYLE YAPSA.İSLAMIN GÜNEŞİ BATIDAN DOĞACAK DİYE HADİS OLMASI GEREK BU HADİSİN ZAMANI GERÇEKLEŞYOR DÜNYANIN SON ALAMETLERİ ZUHUR EDİYOR.GAVURLAR MÜSLÜMAN OLUYOR MÜSLÜMANLAR ZAYIF OLANLAR GAVURLUĞA ÖZENİYORLAR.DİN DÜŞMANI HELAL HARAM DÜŞMANI OLUYORLAR KENDİ KAFALARINA GÖRE FETVALAR UYDURUYORLAR.

Yazan : NaNo Hüseynli |Tarih : 25.10.2010
Vay be. Gavur ölkəsində bu cür yasaq gəlir. Ama müslim ölkəsində soyunan soyunana heç kimde birşey demir. baya gülməli bir durum ))))

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar