Puan Ver:
Açıklama :


Yapılan gizli çekimde, her yıl milyonlarca civcivin nasıl canlı canlı doğrama makinesine veya gaz odasına gönderildiği gözler önüne serildi.

İngiltere'de, vejeteryanlık yanlısı Viva örgütünün bir tavuk çiftliğinde (fabrikasında) yaptığı gizli çekim, her yıl milyonlarca civcivin nasıl vahşice öldürüldüğünü ortaya koydu.

Daily Mail'in haberine göre, her gün yumurtadan çıkar çıkmaz taşıma bandına çıkarılan binlerce civciv cinsiyetlerine göre ayrılıyor ve bunların yarısı, yani erkek olanları ya canlı canlı doğrama makinelerine gönderilerek ya da gaz verilerek hemen telef ediliyor.

Dişi civcivler bu ilk adımdan canlı kurtuluyorlar ancak kafaları bir makineye yerleştirilerek otomatik olarak gagalarından yakalanıp hastalıklara karşı aşılanıyor.

Bazı çiftliklerde ise gagalarının ucu kızgın tel kullanılarak kesiliyor. Bunun, civcivlerin kalabalık kafeslerde birbirlerini yaralamalarını önlemek için yapıldığı söyleniyor.

Hayvanların serbest gezindiği sistemlerde bile civcivlerin gagalarının kesildiği belirtiliyor.KAHVALTI SOFRASINA GELECEK TEK BİR YUMURTA İÇİN...

Çiftlikte hayvanlara yapılanlar yasadışı değil ancak Viva, yumurta üretilen tavuk çiftlikleri gerçeğini gözönüne sermeyi amaçlıyor.

Ağustos ayında iki ayrı çiftlikte yapılan çekimlerden birinde de civcivlerin gazla zehirlenip hayvan yemi olmak üzere paketlendiği görülüyor.

Diğer çiftlikte erkek civcivleri öldürme yöntemi ise, hayvanları canlı canlı doğrama makinesine atmak.

Viva'nın kampanya müdürü Justin Kerswell, "Bu, yumurta sanayinin sizin görmek istemediğiniz gizli vahşeti" dedi.

Kershwell, yumurta üretiminde erkek civcivlerin gereksiz görülmesi yüzünden, daha bir veya iki günlükken günde binlercesinin öldürüldüğünü söyledi.

Ölmekten kurtulan dişi civcivlerinse bitmek bilmez bir taşıma bandı eziyeti sürecine girdiklerini belirten Kershwell, "Bu tahayyül edilemez süreç sadece kahvaltı masanıza tek bir yumurta getirebilmek" için diye konuştu.

Civcivlerin canlı canlı kıyma makinesine gönderilme uygulamasının ABD gibi diğer bazı ülkelerde de yaygın olduğu belirtiliyor. (Habertürk)
İzlenme : 14778 | Puan : 2.8
Süre: - | Tarih : 03.11.2010
Etiketler : ingiltere civcivler öldürülüyor tavuk gaga hayvan hakları çiftlik yumurta
URL      :
Yorumlar
Yazan : kadir |Tarih : 09.05.2011
bu yapılanlar vahşet,tabiki bizler için amabelli bir sayıya da çıkınca bu hayvanların barınması kesinlikle üretücü için sorun yarattıgı bir gerçek,çünkü degerlendirilemiyrsa başlı başına bir sorun olsa gerk peki biz olsak canlı canlı yem makinalarınamı,bogarakmı imha ederiz diyede sormak lazım bir şekilde bu hayvanlar imha edilerek degerlendirilmesigerekiyor ve sadece yem olarak işe yarıyorlar.arkadaşlar sonuçta ülkemizde ve dünyada bulunan et tavugu üreticileri besi tavuklarına civciv ve tavuk parçalarından oluşan yem yediriliyor aksi takdirde bu et tavugu deddiğimiz civciv 45 günde bir buçuk kg ulaşamaz. sonuç olarak market ve kasaplarda besi pilici satıldığı sürece bu vahşet veya katliam ne dersek diyelim farklı şekillerde bu hayvanların imhalarına neden olacaktır.önlenemezmi,önlenir bundan sonra kimse market kasapta piliç almasın:)))))

Yazan : aslı kaldırım |Tarih : 08.05.2011
allah sizi islah etsin allah belanızı versin.Bunu yapan ailesinide doğrar yuhöteki dünyada sizin de dudaklarınız kesilince anlarsınızz!!!!!!

Yazan : ismet laz |Tarih : 06.01.2011
bu nasıl yaşam tarzı azrail kazmayı takacak sıze haberınız yok gunahhhhhhhh

Yazan : ilyada türkoğlu |Tarih : 10.11.2010
ne kadar pislikler varya alçak herifler

Yazan : ozcan |Tarih : 08.11.2010
rabbim ıslah etsinn

Yazan : mustafa |Tarih : 08.11.2010
hayvanlara yazık onları sen miyarattın

Yazan : tugba |Tarih : 08.11.2010
hepsini bana verseydiniz ben bakardım bu ne vicdansızlık

Yazan : perihan berber |Tarih : 08.11.2010
ya ben bi karıncaya kıyamazken bu insanlar nasıl bi civcivi telef ediyolar anlamıyorum aklım almıyor sizmi verdinizki onun canını daha küçücükken siz alıyosunuz anlamıyorum ben:(((

Yazan : jale montana |Tarih : 06.11.2010
sizin olacak yada olmuş çocuklarınızda kıyma makinesinde çekilsin

Yazan : jaloo |Tarih : 06.11.2010
size yazıklar olsun

Yazan : aaasssssssss |Tarih : 05.11.2010
türkiyedede aynı malesef ya tazdikli su tutularak yada poşetlerde boğuluyorlar

Yazan : ömer faruk çetin |Tarih : 04.11.2010
ayıp yazık günah ya.nasıl insansınız ya.bunu para için yapan insan olamaz.

Yazan : feyziye kapan |Tarih : 04.11.2010
kınıyoruz,bunu yapan çocuğunuda doğrar ,allahyardımcımız olsun ,tüyler ürpertici.

Yazan : asooo |Tarih : 04.11.2010
insanlık dışı zaten insada değiller.insan olsaydılar azda olsa vijdanları sızlardı ama vijdan sadce insan olanda var..

Yazan : hacı ali ALMACI |Tarih : 03.11.2010
bu işlemi yapanlar insan olamaz insan olmaları mümkün değil vahşice aman allahım!!!!!!!!!??????????????

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar