Puan Ver:
Açıklama : Muhammed Kaya'nın seslendirdiği Ey Gözlerinde Cenneti Saklayan Nebi adlı müthiş şiir..

Ey gözlerinde cenneti saklayan Nebi
Ayağını bastığı yerler cennet kokan Nebi!.

Ey Yaradan’ın en güzel eseri!. “Sen olmasaydın, sen olmasaydın.. alemleri yaratmazdım!.” dediği!. Var oluşunun şerefine, bütün varlığıhediye ettiği!

Ey insan oğlunun ufku -en güzel insan.. Allah’ın sevgilisi, kainatın gozbebeği!
Sen den şefaat dilenen biçarelerin en sefiliyim, desem.. şefaat edermisin?

Ey kupkuru çölleri cennete çeviren gül!

Ey gönlünden gül dökülen Resul!
Küçük kız çocuğunun elinden tutup da giden, kuşu ölen çocuğa başsağlığı dileyen.. gözlerinden yaş dökülen devenin gözyaşlarını silen Resul!
Benim de gözümün yaşını siler misin?Küçük kız çocuğunun tuttuğu gibi tutsam elinden; yüreğimden binlerce kuş uçtu, bin’i de öldü desem.. bana cennet kuşlarından bir kuş bahşeder misin?

Ey İslam’in peygamberi!. Sevda ikliminin, en güzel mevsiminin, en güzel çiçeği!.Ama mahzun, ama kederli…Daima düşüncede, daima hüzün içinde ömründe, bir defa bile, kahkahayla gülmemiş.. gül yüzlü, güler yüzlü Sevgili!

Gözlerimi yumsam ve hülyana dalsam.. O gül kokulu gülüşün ile, benim de gözlerimin içine güler misin? Bir kerecik olsun seni düşünerek başımı koyduğum olmuşsa yastığıma, tutunduğum olmuşsa sana ve senin sevdana.. işte onun, işte onun hatrına!.Ey; gözünü sevdiğim, özünü sevdiğim, sözünü sevdiğim!

Ey; gönlümün sultanı efendim!. Ümidim, muradım, kurtarıcım, müjdecim…Seninle Kevser havuzunun başında buluşabilecek miyim? desem.. bulunduğun yerden, yüreiime bir damla su serper misin?

Seni sevsem! Çok, çok sevsem! Öyle çok sevsem ki; sen koksa özüm, yüreğim.. sen koksa nazım, edam.. gönlüm sen dolsa, benim herşeyim sen olsan ! Ali’n, Fatıma’n gibi olsam! Seni, onlar gibi seviyor olsam sen de beni onları sevdiğin gibi sever misin?

Ey bize bizden daha ziyade merhamet eden! “Ümmetim, ümmetim!.” diyerek, üstümüze titreyen!

Ey en ziyade muhtacımız, en çok isteyenimiz! Bizi, Hak’tan dileyenimiz!
Sen, umanı umutsuzluğa düşürmezsin! Sen, senden isteyeni geri çevirmezsin!

Asr-ı saadet’ten değilim! Kokladığın gül, soluduğun hava, yediğin hurma, içtiğin süt, okşadığın kuzu, bindigin deve, avuçladığın kum dahi değilim!. Bir kez olsun, yüzüne yüz sürmedim!

Lakin; ben Senin “Kardeşlerim!” dediğindenim ve sana ve sünnetine revan olmak isteyenlerdenim! Ve lakin; daha hala sevgili Veysel Karani’nin tırnağının ucu misali bile değilim, desem.. bana da hırkandan gönderir misin ?

Doğduğun günün, gecenin hürmetine.. bu gün ve gece; yüreğime, bir nur olup düşer misin?
Sevgili Peygamberim! Rabbim; Sana ve Senin al ve ashabına.. ağaçların yaprakları, denizlerin dalgaları ve yağmurların damlaları sayısınca salat, selam ve bereketler ihsan eylesin.

Amin…Amin…Amin…

İzlenme : 21127 | Puan : 3.6
Süre: 08:00 | Tarih : 03.01.2013
Etiketler : Gözlerinde cenneti saklayan nebi muhammed kaya cennet kokan Nebi şiiri
URL      :
Yorumlar
Yazan : Gurbet |Tarih : 09.10.2013
Harika çok güzel...

Yazan : deniz maden |Tarih : 01.10.2013
çok güzel bir eser.

Yazan : ŞERİFE GÜNDAĞ |Tarih : 21.01.2013
muhteşem

Yorum Yaz
Ad Soyad: *
E-Mail Adresiniz: *
Yorumunuz: *
Güvenlik No: *
Facebook Paylas

Benzer Videolar